W ramach obchodów roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, patrona naszej szkoły zapraszamy was do wzięcia udziału w projekcie „Poetycki Baczyński” .

100 lecie urodzin Baczyńskiego to wdzięczna i zobowiązująca data, którą wszyscy chcemy właściwie podkreślić. Celebrować poezję Baczyńskiego to nie tylko składać jej hołd, ale pamiętać o poecie – Kolumbie, którego traumą było to, że jego młodość przypadła na czas wojny.  Apokalipsa, w której chcąc nie chcąc wziął udział doszła do głosu w wierszach jakie wyszły spod jego pióra.

„Poetycki Baczyński” to projekt długofalowy, a Wy – uczniowie jesteście jego „duszą”. Chcemy pochwalić się młodymi talentami Baczyńskiego. Wiemy, że są wśród Was ci, którzy piszą do szuflady. My, Wasi nauczyciele chcemy to zmienić, a zatem zapraszamy chętnych do podzielenia się swoją poezją. Utwory, które do nas trafią będą przeczytane przez naszych polonistów i za Waszą zgodą udostępnione na stronie szkoły.

Teraz będzie to poezja w wersji zdalnej , ale za jakiś czas podzielimy się z Wami poezją stacjonarną. Chcemy bowiem ukoronować naszą działalność wieczorami poetyckimi w Baczyńskim, które na stałe wpiszą się w kalendarz pracy Zespołu Szkół nr 32 przy ulicy Ożarowskiej 71 w Warszawie.

Drodzy Uczniowie kontakt z poezją jest wtedy prawdziwy, gdy czujemy ją w swoim sercu, nucimy pod nosem i dzielimy się z tymi, na których nam zależy.

Prosimy o wasze wiersze pod adresem poetyckibaczynski@gmail.com

Wiersze K.K.Baczyńskiego

Wiersze Uczniów