EKO z Twoją Wolą

 1. Sprzątanie Świata- akcja przeprowadzana we wrześniu.
 2. Konkurs na film na temat segregacji odpadów (w załączeniu regulamin konkursu)
 3. Bieg na orientację Szlakiem „Płuc Woli” (poznawanie wolskich parków i lasków sąsiadujących ze szkołą).
 4. Akcja „Zbiórka nakrętek i baterii”.
 5. Projekt: Film instruktażowy na temat: Eko Porada, czyli jak to zrobić?”: Np. Jak zrobić maseczkę? Jak upiec chleb? Jak wykonać zieloną ścianę? Jak zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę? Jak obsadzić roślinami teren wokół szkoły? Lub inny temat związany z szeroko rozumianą ekologią.
 6. Konkurs z cyklu „Zero waste z własnej Woli” pt. „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy recykling” (opracowane przez uczniów pomysły, jak z odpadów i śmieci zrobić coś pożytecznego). Konkurs jest 4-częściowy:
  • cz. I – ozdoby choinkowe,
  • cz. II – ozdoby karnawałowe,
  • cz. III – gadżety walentynkowe,
  • cz. IV – ozdoby na Święta Wielkanocne.
 7. Akcja „Sadzenie drzew przez maturzystów”.
 8. Wykład nauczyciela biologii/geografii/chemii/fizyki ze szkoły ponadpodstawowej, który finalnie zostanie umieszczony w kanale „Youtube”.