Idaswieta.com  – Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj !

Zapraszamy do kolejnej – trzeciej – edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W poprzednich edycjach kampanii wzięło udział kilka tysięcy szkół z Polski i zagranicy, których uczniowie wysłali ponad 2 miliony kartek do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących.

• Przygotuj kartki samodzielnie i wyślij do swoich bliskich. Możesz przygotować także własne kartki świąteczne w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych”, który organizujemy zawsze w drugim tygodniu grudnia. Dołącz do nas na Facebooku, a poinformujemy Cię o starcie akcji odpowiednio wcześniej.
  • Pamiętaj o osobach w potrzebie. Możesz nasze kartki bądź kartki zrobione przez siebie wysłać lub zanieść do seniorów, domów dziecka, osób pozostających na święta w szpitalu, osób bezdomnych, osób przebywających w zakładach karnych i wszystkich innych, którzy mogą w święta Bożego Narodzenia czuć się samotnie.
  • Weź udział w konkursach „Idą święta”. Jeśli reprezentujesz szkołę, możesz ze swoimi uczniami wziąć udział w konkursie grupowym lub indywidualnym – szczegóły konkursów pojawią się w listopadzie w sekcji KONKURS.
  • Promuj ideę pisania kartek i dbania o relacje poprzez udostępnianie informacji o kampanii oraz spotu świątecznego, który znajdziesz m. in. w serwisie YouTube oraz na naszym facebookowym profilu.