2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi  został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków/ Polek, w momentach wzruszeń i radości.

W tym roku szkolnym z powodu pandemii uczniowie i uczennice naszej szkoły z flagami wyszli w przestrzeń miejską, aby zrobić zdjęcie z flagą na tle wybranego zabytku, często związanego z miejscem ich zamieszkania. Czy rozpoznajecie któreś z tych miejsc?
Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.