Z życia szkoły - Muzeum Narodowe

26 listopada klasa 1aip odwiedziła Muzeum Narodowe, gdzie odbywała się wystawa „Widoczne Niewidoczne”.

Uczniowie podziwiali 143 obrazy z Kolekcji Malarstwa Współczesnego, podzielone na 10 kategorii .

W części „Deformacja i geometria” zachwyciły ich dzieła Formistów , którzy odrzucili konwencję iluzyjnego odtwarzania rzeczywistości na rzecz kubistycznej deformacji przedmiotu.

„Upadek i rozpad” opowiadający o katastrofizmie w sztuce zapadł zwiedzającym w pamięci. W tej części galerii zaprezentowano prace między innymi: Bronisława Linkego, Andrzeja Wróblewskiego. Odzwierciedlały one poczucie klęski i zniewolenia.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się również Zbiory Sztuki Polskiej, a wśród nich słynne dzieło Jana Matejki „ Bitwa pod Grunwaldem”.

[Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie]