Z życia szkoły   Projekty unijne i szkolne   Prawo szkolne   Pracownicy szkoły   Rekrutacja   Egzaminy   E-dziennik   Plan lekcji
Z życia szkoły - Wyjście do Teatru Studio Buffo (09.11.2017)

9 listopada 2017 r. odbył się w Studio Buffo w Warszawie spektakl teatralny Filipa Bochenka pt. "Ferdydurke". Klasy 3Ai, 3Bo i 4To, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu swoich wychowawców, obejrzały adaptację głośnej powieści Witolda Gombrowicza, która przybliżyła najważniejsze jej wątki.

Sztuka jest refleksją na temat kondycji człowieka, jego dążenia do autentyczności, autonomiczności i suwerenności. "Ferdydurke" koncentruje się wokół zagadnienia Formy jako klucza do rzeczywistości i zarazem właściwego bytu sztuki. Towarzyszyliśmy głównemu bohaterowi w wędrówce przez trzy przestrzenie: szkołę, stancję u Młodziaków oraz dwór Hurleckich w Bolimowie.

W opiniach uczniów było to przedstawienie, które w sposób czytelny wyjaśniło im odbiegającą od schematów i budzącą kontrowersje lekturę Gombrowicza.

[Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie]