Z życia szkoły - Spotkanie z kombatantami (14.11.2017)

Dnia 14 listopada 2017 r. uczniowie klasy IAi zaproszeni zostali do Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" przy ulicy Sterniczej 125, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z p. Joanną Nogal i p. Krystyną Śmigielską świadkiem historii. Zwiedzali również prowadzoną przez obie panie Izbę Pamięci Powstania Warszawskiego. Dzięki ich uprzejmości uczniowie mogli dowiedzieć się jak to było w czasach II Wojny Światowej, dlaczego wybuchło Powstanie Warszawskie oraz zobaczyć prasę z roku 1939, a także unikatowe wydanie gazety z roku 1935. Spotkanie zostało zorganizowane na okoliczność projektu: Polskie/Wolskie Drogi Do Niepodległości.

[Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie]