Strona główna Profil strony na Facebooku Kanał szkoły na Youtube

Z życia szkoły - Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę (09.10.2017)

W poniedziałek, 9 października uczniowie klas 3Ai, 3As, 3Bo i 4To wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę, zorganizowanej dla maturzystów z dekanatu wolskiego.

W Auli Ojca Kordeckiego młodzież została przywitana przez organizatorów, gdzie wysłuchała wystąpienia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, a następnie konferencji wygłoszonej przez księdza Rafała Sikorskiego z Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła Rektorskiego św. Anny w Warszawie. Po podsumowaniu spotkania maturzyści przeszli do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, prowadzona przez biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej, ks. Piotra Jareckiego. Zgodnie z tradycją, pielgrzymkę zwieńczył akt uroczystego zawierzenia maturzystów Matce Bożej.

Dziękujemy naszej młodzieży, która pod opieką p. Grażyny Miszczak oraz wychowawców klasy, p. Bożeny Rutkowskiej i p. Justyny Wanat-Kobiałki, zadbała o religijny wymiar pielgrzymki.