Z życia szkoły   Prawo szkolne   Pracownicy szkoły   Rekrutacja   Egzaminy   Pomoc psychologiczno-pedagogiczna   E-dziennik   Plan lekcji
Pracownicy szkoły - Pielęgniarka szkolna

Godziny pracy naszej pielegniarki szkolnej - Pani Marii Siennickiej:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
08:00-14:5008:00-14:5008:00-14:5008:00-14:5008:00-14:15

Informacje dla rodziców i uczniów

Programy z zakresu promocji zdrowia "Zdrowy Uczeń"

Pierwsza pomoc

• Każdy uczeń naszej szkoły powinien posiadać kartę zdrowia ucznia, którą przenosi z poprzedniej szkoły.
  • Uczniowie, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, proszeni są o doniesienie do sekretariatu lub do pielęgniarki szkolnej.
    Są to ważne informacje dla szkoły, które pozwolą na zapewnienie prawidłowej opieki nad Państwa dziećmi na terenie szkoły.
  • Uczniowie klas I-III-IV podlegają bilansowi ucznia:
    • zgłaszają się do gabinetu szkolnego na badania przesiewowe (wzrost, waga, wzrok, postawa, RR)
    • otrzymują wniosek bilansowy a następnie zapisują się do lekarza pierwszego kontaktu na badanie lekarskie
    • po badaniu lekarskim wypełniony wniosek należy zwrócić do pielęgniarki szkolnej
  • Uczniowie w 18 roku życia podlegają szczepieniu TD (tężec, błonnica) - Do 19 roku życia szczepienie jest bezpłatne. Jest to ostatnie szczepienie w okresie edukacyjnym.
  • Higiena i jej wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne
    • Czysta skóra
    • Higiena intymna
    • Higiena wzroku i słuchu