Z życia szkoły   Prawo szkolne   Pracownicy szkoły   Rekrutacja   Egzaminy   Pomoc psychologiczno-pedagogiczna   E-dziennik   Plan lekcji
Projekty unijne i szkolne - IT Szkoła

IT Szkoła Projekt IT Szkoła ma charakter działań określanych mianem outreach, polegających na "wyjściu" szkoły wyższej do szkół ponadgimnazjalnych z ofertą działań merytorycznych, mających na celu wzbogacenie kształcenia informatycznego w szkołach z myślą o przyszłych edukacyjnych i zawodowych karierach uczniów w dziedzinach informatycznych i pokrewnych z informatyką.

W projekcie są realizowane następujące działania: wszechnica informatyczna, wszechnica informatyczna online, wszechnica akademicka na kołach, kursy dla uczniów, kursy dla nauczycieli, akademickie koła naukowe, konkursy IT oraz ranking IT Szkoła.

Działania projektu obejmują pięć podstawowych obszarów informatyki: algorytmika i programowanie, bazy danych, grafika, multimedia, technologie internetowe, sieci komputerowe, tendencje rozwoju informatyki i jej zastosowań oraz obszary, w których specjalizują się uczelnie.

Projekt jest realizowany za pomocą otwartego portalu zasobów edukacyjnych.

Więcej informacji o projekcie

IT Szkoła - ósmy wykład (13.06.2013)
W dniu 13.06.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Jak podróżują pakiety IP w sieciach przewodowych i bezprzewodowych?", który poprowadził dr inż. Dariusz Chaładyniak. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

IT Szkoła - siódmy wykład (06.06.2013)
W dniu 06.06.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Sekwencyjnie czy równolegle? Superkomputer czy klaster?", który poprowadził dr inż. Dariusz Chaładyniak. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

IT Szkoła - szósty wykład (30.05.2013)
W dniu 30.05.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Systemy analizy danych biznesowych w środowiskach wirtualnych", który poprowadził dr inż. Dariusz Pałka. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

IT Szkoła - piąty wykład (18.04.2013)
W dniu 18.04.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Jak działają sieci komputerowe?", który poprowadził dr inż. Dariusz Chaładyniak. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

IT Szkoła - czwarty wykład (14.03.2013)
W dniu 14.03.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Mrówki, ptaki i ewolucja - o obliczeniach inspirowanych naturą", który poprowadziła dr inż. Ewa Figielska. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

IT Szkoła - trzeci wykład (21.02.2013)
W dniu 21.02.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Co polscy uczeni wnieśli do informatyki?", który poprowadził dr hab. inż. Zenon Gniazdowski. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

IT Szkoła - drugi wykład (21.01.2013)
W dniu 21.01.2013 r. wybrani uczniowie z klasy 1Ai uczestniczyli w zajęciach Wszechnicy Informatycznej. Wysłuchali wykładu pt. "Budowa i przeznaczenie wybranych urządzeń w sieciach komputerowych", który poprowadził dr inż. Tomasz Malinowski. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie.

zdjęcieProjekt IT Szkoła - wykłady rozpoczęte... (10.01.2013)
W dniu 10 stycznia 2013 r. odbyły się zajęcia w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w Warszawie. Wykład pt: "Systemy Business Intelligence w środowisku hurtowni danych" poprowadził mgr inż. Andrzej Ptasznik. Uczestnikami byli uczniowie VII LO, L LO, Technikum nr 25 oraz ZS nr 32 w Warszawie.