Projekty unijne i szkolne - Międzynarodowy projekt eTwinning: "Culture in your country"

E-twinning Uczniowie klas pierwszych i drugich (1As, 1To, 2As, 2To, 2Ai) uczestniczyli w programie eTwinning. Współpracowaliśmy ze szkołami we Włoszech, Belgii i Turcji. Naszym zadaniem było stworzenie 8 projektów w języku angielskim pod wspólną nazwą "Culture in your country".

Projekt miał na celu przybliżenie młodzieży współpracującej ze sobą postaci i miejsc charakterystycznych dla danego kraju, a związanych z jego kulturą. Nasi uczniowie przygotowali prace dotyczące Włoch, opracowując następujące tematy:

1. Leonardo da Vinci
  2. Michał Anioł
  3. Pompeje
  4. Koloseum
  5. Santa Maria del Fiore
  6. Wieża w Pizie
  7. Renzo Piano
  8. Roberto Benigni

Odpowiedzialnymi za projekty byli:

• Klaudia Bielińska (1To)
  • Katarzyna Jankowska (1To)