Z życia szkoły   Prawo szkolne   Pracownicy szkoły   Rekrutacja   Egzaminy   Pomoc psychologiczno-pedagogiczna   E-dziennik   Plan lekcji
Projekty unijne i szkolne - Upoluj swoją książkę

Upoluj swoją książkę 1000 szkół w całej Polsce weźmie udział w Czytaj PL- jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. "Upoluj swoją książkę" wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

2 listopada 2017 roku wystartuje pierwsza edycja projektu "Upoluj swoją książkę" organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafią plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Każdy Ambasador otrzyma koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE.

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja "Upoluj swoją książkę" organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowści. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik- Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Lista dostępnych książek:
1. Wojciech Drewniak "Historia bez cenzury 2".
2. Krzysztof Piskorski "Czterdzieści i cztery".
3. Gregory David Roberts "Shantaram".
4. Filip Springer "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast".
5. Anna Kamińska "Wanda".
6. Jakub Małecki "Ślady".
7. Dan Ariely "Szczera prawda o nieuczciwości".
8. Elżbieta Cherezińska "Korona śniegu i krwi".
9. Camilla Lackberg "Księżniczka z lodu".
10. Peter Wohlleben "Sekretne życie drzew".
11. Jon Ronson "#WstydźSię!".
12. Marek Kamiński "Marek i czaszka jaguara".

Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink.

Partnerstwo strategiczne: Instytut Książki.

Organizatorzy odsłony w szkołach (Upoluj swoją książkę): Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink.

Wydawcy: Znak Horyzont, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, SQN, Smak Słowa, Zysk, Wydawnictwo Czarna Owca, Otwarte, Insignis Media, Znak Emotikon.

Miasta partnerskie: Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin, Toruń, Częstochowa, Opole, Gdynia, Rzeszów.

Pozostałe miasta biorące udział w akcji: Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Szczecin, Tychy.

Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Dublin, Dunedin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik, Dundee.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej informacji o projekcie...

[Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie] [Kliknij, aby powiększyć zdjęcie]